Tere tulemast tagasi. Aprill on kiirelt ja märkamatult lennanud. Maalikoolis oleme endiselt segatehnikate lainel ja katsetame erinevaid motiive.

Ohakate maalimisel kasutasime paberit Saunders Waterford 300g/m2 HP. Maalisime kihiti.

Kasutatud värvitoonid:

• Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 659 opera rose,
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 671 helios purple,
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 690 rose madder lake,
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 805 phthalo. green light,
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 871 bright yellow green,
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 899 forest green,
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 917 dioxazine purple
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 307 cobalt blue

Maalimiseks kinnitasime maalipaberi teibiga alusele. Töö Käik:

• Esimese kihi maalimiseks tegime paberi HAKE pintsliga puhta veega märjaks. Seejärel tilgutasime läbipaistva plastikpipetiga varem valmis segatud ja lahustatud toone otse märjale paberile. Pipetiga saab ka joonistada taimevarsi, kõrsi ja muud. Kõigepealt tilgutasime heledad taustatoonid koobalt ja helerohelised ning kallutasime paberit nii, et toonid voolasid ja moodustasid maalilise tausta. Seejärel tilgutasime roosad värvitäpid maaliliste ohakate jaoks esiplaanile suuremad, tagaplaanile väiksemad, suunasime natuke värvitoonide liikumist ja lisasime rohelisi ja tumelillat varjutooniks alla serva.
  • Kui esimene värvikiht oli 100% kuivanud, siis kandsime tööle joonituskummiga ohakajoonise. Joonistuskummi pealekandmiseks kasutasime pikki bambusest grilltikke, mille terava otsaga on eriti hea joonistada ohaka okkaid. Olles eelnevalt harjutanud pliiatsiga ohakavormi joonistamist visandipaberil, mõistmaks taime struktuuri. Abiks paljundatud töölehed botaaniliste joonistustega ohakatest ning fotod taimedest. Joonistuskumm kuivab umbes tunniga.
  • Kui joonistuskummi joonis piisavalt kuivanud, katsime maalipaberi uue veekihiga ning tilgutasime uuesti värve – õitele veel lisa erksust, ohakamummudele rohelisi, taustale kõrsi jne. Teine maalikiht peab korralikult kuivama. Soovitav tööd jätkata teisel päeval või kasutada töö kuivatamiseks fööni või puhurit.
  • Kui teine värvikiht oli 100% kuivanud eemaldasime joonistuskummi ning viimistlesime töö maalides ning täiendades detaile peenema pintsliga.