Aktiivsed maalikooli tunnid läksid suvevaheajale nagu koolid ikka. Käimas on veel väikesed töötoad ja lühikursused. Kuid ega mina maalimata ei saa ja nii olengi viimastel nädalaltel testinud oma uute maalikooli visandivihikute paberit.

Et mitte niisama jännata võtsin ette ühe õppeülesande, mille leidsin
Anna Bucciarelli YouTube kanalilt ning mis kannab nime: HOW TO PAINT WATERCOLOR BACKGROUNDS. Mis võiks veel parem olla, kui erinevaid taustamaali võtteid katsetada.

Kõik visandid on maalitud uute visandivihikusse. See paber on tundlik, suurt ujutamist nagunii visandivihikus ei tee, kuid kui teed, siis ootad kannatlikult kuni kuivab. Paned vihiku ööseks kokku ja raskuse alla. Hommikuks on lehekülg sile ja saad uusi kihte lisada, kuid kui maalida vähema veega, veidi laseerival viisil, siis on vägagi kuulekas. Väga hästi töötab ka nö ‘waterbrushiga’ maalimiseks. Botaaniliseks maaliks on sobiv. Kannatab ka igat liiki kalligraafiat, juba varasemalt katsetatud. Igati soovitan proovida ja suvel palju visandeid maalida.

HOW TO PAINT WATERCOLOR BACKGROUNDS https://www.youtube.com/watch?v=9rmbJq6v2p8&t=1089s

Miks ma need vihikud üldse tellisin?

Tegin seda eelkõige sellepärast, et ka paberihinnad muutuvad olude sunnil pidevalt ja lähevad samuti kallimaks nagu ka meie igapäevased toidukorvid. Tegin siis suurema tellimuse oma varudest, et saada veel vihikutesse paberit endise soodsa hinnaga. Vihikud said sümpaatsed, paber on igati testitud. Loodetavasti on meil siis sel suvel ja uuel maalihooajal, mis saabub sügisel, vihikuid hea kasutusse võtta.

Maalikooli visandivihikus on 2 x 7 lehte ehk 28 lehekülge. Suur visandivihik on formaadis 18 x 27 cm ja väike visandivihik vastavalt 18 x 15 cm. Vihikus on akvarellipaber Hanemühle 155 g/m2 6 lehte ja seitsmes keskmine lehekülg on kvaliteetne akvarellipaber Bockingford CP 190 g/m2. Nii et kui jõuad maalimisega vihiku keskpaika, siis võid sinna maalida midagi erilist üle kahe lehekülje. Vihikud on kolmes värvitoonis kaantega: sinine, punane ja kollane.

Mulle meeldib kui vihiku kaasi on mitut tooni, siis näiteks tead, et ahhaa… kollases vihikus on mul kompad, punases portreevisandid, sinises värviskaalad jne. Saad ise oma süsteemi luua, kui seda soovid. Väikeste vihikute arv on piiratud ja neid kauaks ei jagu, sest need said eraldi loodud, et kogu paber ära kasutada ja minimeerida jääkide teket.

Paberi sihipärasest kasutamisest sõltus ka suurema vihiku formaat, mis on veidike väiksem A4-st. Igati praktiline, ma arvan. Kes soovib, see tellib ja ma panen posti, nii nagu ma ikka olen oma raamatuid posti pannud. Samuti saab neid minu juurest kodustuudiost osta. Siiani on kõik saadetised kenasti postiga kohale jõudnud. Rõõmsat maalimist ja katsetamist.