Rukkililled ja karikakrad

Käisin eile tiiru oma lemmik paberipoes – Zelluloosi paberipoes, mis on ilusam ja avaram kui varem. Kõik on endiselt tasemel.  Pood asub Peterburi tee 46 (Susi Bürookeskus) Tallinn.   Sissepääs maja tagant, peauksest.

Ja seltsimehed unetud! Seltsimehed akvarellistid, kiirustage!

Sest poes on veel viimased 100 lehte parima hinna ja kvaliteedi suhtega ühte minu lemmik-paberit Harmony 300 CP not formaadis 98 x 125 cm!!! Soovitan soojalt. Haarasin kohe 10 lehte kaasa. Nii head suures formaadis paberit pole kerge leida. Maalisin sellele akvarellipaberile oma Magenta sarja ja muudki veel.

Lisaks sellele leidsin veel ühe toreda akvarellpaberiploki, milles 14 erinevat sama formaati Hahnemühle akvarellipaberit, iga paberilehe tagakülg nummerdatud vastavalt registrile ning ploki esilehel olemas paberisortide register ning paberi omaduste kirjeldus. Olen ammu soovinud sellist kompaktset paberiregistrit. Seda enam, et algamas on maalikooli suvekool ja mul on päevakorras kindel temaatika – suvelilled ja suur õitsemine. Maikellukesed, valge ristik, rukkililled, karikakrad, moonid, roosid jne jne.

Alustasin paberite testimisega. Teen seda süsteemselt ainult suvelillede baasil. Võimalik, et maalin terve ploki karikakraid täis. Maalisin kolmele esimesele leheküljele karikakrad. Paberisordid: The Collection CP 300 gsm ja The Collection Rough 640 gsm ning Agave Watercolour 290gsm.

Jagan teiega tööprotsessi algust ning kutsun suvel minu suvekooli maalima. Töö toimub väikestes gruppides ja töötubadesse registreeruda ning tasuda saab maalikooli e-poes või tundi tulles kohapeal. Suvekool kestab juunist augustini. Maalime kolmapäeviti pärastlõunasel ning laupäeviti hommikusel ajal. Töötubade maksumus sisaldab kõiki vajalikke töövahendeid ning kohvipausi. Olete rõõmsalt minuga maalima oodatud. Ülesanded on kõigile jõukohased, õpetan step by step.

Karikakrad ja paberite testimise algus: