Head uut ja loovat aastat kõigile maalihuvilistele!

Vahel on nii, et jõulud jäävad vahele ning jooksvalt selgub, et ka vana-aasta õhtu jääb samamoodi vahele ja veel terve jaanuari algus uuest aastast läheb samamoodi kaduvikku. Lihtsalt haigus murrab, seekord suurelt ja rajult nii et kogu jaks on kadunud. Olen nüüd tasapisi paranemise teel, tunneli lõpus kumab õrnalt valguskiir, kuid see paranemine kulgeb väga aeglaselt ja visalt. Maalida ei jaksa, väga paljusid asju ei jaksa, harjutan hingamist ja püüan samm haaval oma jõudu tagasi võita.

Lamamine ja lakke vaatamine ei ole teps mitte mitte midagi tegemine. Nii palju uusi asju olen suutnud välja mõelda ning näpud sügelevad värvide järgi. Kuid keha on nõder ja pintsel veel käes ei seisa. Kuid mõtted idanevad. Terved koloriidid sõuavad kui pilved silme eest läbi. Lugeda ei ole jaksanud, saatjaks ainult raadio ja omad mõttekäigud. Muusika on olnud vägagi suureks toeks. Eile käis arstist sõber külas ja kuulas vaatas ning andis hüva nõu. Väga loodan, et ehk veebruaris jõuan taas maalimisteni. Maalikooli uut tunniplaani veel ei ole, kuid see ilmub lähiajal ajajoonele ning ka siia blogisse. Hiina maalistiilid ja pintslitöö võtted on jõus ja ootavad huvilisi. See on tõesti üks väärt kursus ning tasub õppida. Idamaise pintslitehnika valdamine on alati abiks.

Panen mõned üksikud kaadrid ja jääme maalimiseni veebruaris.